Święty Graal w internecie

Bycie pierwszym serwisem opisującym historię świętego Graala ma swoje zalety jak i minusy. Niedawno znalazłem artykuł w jakiejś studenckiej lokalnej gazetce o świętym Graalu. Jak większość obecnie wychodzących artykułów był on oparty w sporej części o materiały z Internetu, w tym z mojej strony.
Zdziwił mnie jeden fakt: do artykułu był dodany tekst

„ŚWIĘTY CZAS , ŚWIĘTY MIECZ
ŚWIĘTY ZAMEK , ŚWIĘTY KRÓL
ŚWIĘTOŚĆ CAŁKOWITA , ŚWIĘTOŚĆ PRZECZYSTA
JASNOŚĆ ZUPEŁNA , JASNOŚĆ OŚLEPIAJĄCA
CUDOWNE I STRASZNE ZARAZEM
CO TO JEST ?
JEDNA RZECZ , JEDNA KREW , JEDEN KIELICH
JEDEN ŚWIĘTY GRAAL”

Jest to cytat z mego artykułu o świętym Graalu, mego autorstwa. Zszokował mnie podpis pod tym cytatem, że jest to cytat z „średniowiecznego dzieła”. Będąc na urlopie miałem troszkę czasu poszperać w internecie i jako temat wyszukiwania dałem ww. wiersz. Szok. Okazało się, że wiersz ten jest hasłem przewodnim jednej z grup zuchów, że został przetłumaczony na niemiecki, angielski i rosyjski. Najbardziej jednak zszokował mnie fakt, że znalazłem książkę pisaną prozą a w nim mój wiersz. Co prawda nikt nie przypisał sobie autorstwa tego wiersza (oprócz średniowiecznego dzieła), ale dosłownie nikt w internecie nie pokusił się o moją zgodę o skorzystanie z tego wiersza.
Nie ma sensu walczyć o swoje racje ze stronami internetowymi, które kopiują cały artykuł na zasadzie kopiuj wklej. Często autorami tych stron są osoby nieświadome, albo po prostu młode. Nie chce wklejać linków do stron ani tym bardziej do książki, bo nie w tym rzecz by kogoś palcem wskazywać.
Mam jednak prośbę do wszystkich następnych. Autorem tego tekstu jest Paweł Bobrowicz, a nie jakiś bard średniowieczny czy rycerz. Tak można go używać wszędzie gdzie Wam się podoba, ale dobrze by było znaleźć kiedyś adnotacje, kto jest autorem wiersza, tekstu, czy artykułu.